Lokalizacja
Osiedle Miodowe położone jest w zacisznej dzielnicy Kalwarii Zebrzydowskiej w odległości około 500 m od rynku głównego. Otoczenie stanowią domy jednorodzinne oraz zieleń miejska. Inwestycja posiada bezpośredni dostęp do drogi asfaltowej oraz chodnika. Lokalizacja osiedla zapewni przyszłym mieszkańcom ciszę i komfort życia z dala od miejskiego zgiełku przy jednoczesnym dostępnie do infrastruktury komunikacyjnej.
W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się Stadion Miejski Kalwarianka, Zespół Szkół i placówek oświatowych, sklepy, apteki, plac targowy, dworzec kolejowy oraz autobusowy.
Miasto Kalwaria w ostatnich latach zrealizowało wiele inwestycji użytku publicznego. Przykładem może być pobliski plac zabaw wraz z parkiem dla deskorolek.
Lokalizacja Osiedla Miodowego zapewnia szybki dostęp do dużych ośrodków miejskich jak Kraków, Skawina czy mniejszych miejscowości : Wadowice, Myślenice. Kalwaria Zebrzydowska jest skomunikowana z wymienionymi miejscowościami siecią dróg (953, DK52) oraz połączeń komunikacji zbiorowej.
Dodatkowym atutem dla położenia Osiedla Miodowego jest bliskość ośrodków kulturowych, religijnych oraz wypoczynkowych.
Wieczorny jogging po Kalwaryjskich dróżkach, mecz z kolegami, kawa i ciastko z przyjaciółką czy dojście do szkoły w 2 minuty to tylko namiastka możliwości jakie oferuje dogodna lokalizacja osiedla.

Położenie
Kalwaria Zebrzydowska to małe miasteczko leżące w województwie małopolskim, na pograniczu Beskidu Makowskiego i Pogórza Wielickiego, u podnóży góry Żar, około 15 km od Wadowic i 3 km od Lanckorony, przy międzynarodowej trasie Cieszyn – Kraków. Kalwaria znana jest w całym kraju a nawet za granicą za sprawą rzemiosła o świetnej renomie. Jego tradycje sięgają aż XVII wieku. Dotyczy to głównie branży stolarskiej i szewskiej.
Drugim walorem sławiącym to miejsce jest żywy kult religijny. Kalwaria Zebrzydowska to najważniejszy obok Częstochowy ośrodek ruchu pielgrzymkowego w Polsce, położony na słynnym Szlaku Papieskim wiodącym z Wadowic do Krakowa.
Kraków
Osiedle Miodowe zlokalizowane jest zaledwie 40 km od miasta Kraków. Ten duży ośrodek miejski daje niemal nieograniczone możliwości rozwoju zawodowego, kulturowego, edukacyjnego. Bogata oferta rozrywkowa oddalona o 40 minut jazdy samochodem zachęca do wieczornych oraz weekendowych wypadów. Kalwaria Zebrzydowska jest skomunikowana z Krakowem traktem drogowym oraz kolejowym. Najbardziej rozpoznawalne atrakcje Krakowa to : Zamek Królewski na Wawelu, Zabytkowa dzielnica Kazimierz, Rynek główny wraz z Sukiennicami i podziemnym muzeum, liczne kościoły z różnych epok, niezliczone muzea, restauracje. Kraków to również skupisko znanych centrów handlowych sieci kin i basenów.
Mapa lokalizacji
Pobliskie Atrakcje
Kalwaryjskie dróżki
5 min
20 min
Dworzec autobusowy
2 min
10 min
Dworzec kolejowy
2 min
10 min
Przedszkole publiczne i szkoła podstawowa
1 min
3 min
Sanktuarium Pasyjno – Maryjne
5 min
20 min
Kalwarianka Klub Sportowy
1 min
1 min
Rynek w Lanckoronie
5 min
30 min
Zbiornik wodny Świnna Poręba
15 min
90 min
Rynek w Wadowicach
20 min
120 min
Lokalizacja
Kalwaryjskie dróżki
Dróżki kalwaryjskie rozmieszczone są na przestrzeni 6 km, wkomponowane w malowniczy krajobraz beskidzki. Dróżki swoją kompozycją topograficzno-architektoniczną przypominają miejsca święte w Jerozolimie. Jest to więc swoista kopia jerozolimskiej Drogi Bolesnej z zespołem kaplic w stylu barokowym i manierystycznym, do odprawiania rozważań o Męce Pańskiej oraz o tajemnicach życia Matki Bożej.
Dróżki kalwaryjskie są częścią Sanktuarium, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc pątniczych w Polsce oraz zaliczane do najciekawszych założeń krajobrazowo-architektonicznych w Europie. Rocznie przybywa tu ponad milion pielgrzymów. Największą frekwencją cieszą się obchody Wielkiego Tygodnia z Chwalebnym Misterium Pańskim oraz uroczystości Pogrzebu i Triumfu Matki Bożej w sierpniu. Dróżki kalwaryjskie rozłożyły się na stokach góry Lanckorońskiej (530 m) i góry Żar (527 m), w odległości 35 km na południowy zachód od Krakowa i 14 km na wschód od Wadowic
Dworzec autobusowy w Kalwarii Zebrzydowskiej
Dworzec autobusowy w Kalwarii Zebrzydowskiej zlokalizowany jest w centrum miasta przy drodze krajowej NR42. Dworzec obsługuje zarówno połączenia autobusowe jak i prywatnych przewoźników. Dogodna lokalizacja i rozbudowane połączenia ułatwią dotarcie do pracy czy szkoły. W okolicach dworca znajduje się sieć znanych supermarketów oraz duży parking.
Dworzec kolejowy
Dworzec kolejowy w Kalwarii Zebrzydowskiej obsługuje połączenia TLK, IC, REG.
Z przystanku Kalwaria Zebrzydowska dotrzemy bezpośrednio do lokalizacji : Bielsko Biała, Kraków, Zakopane, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Gdynia, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk, Sopot. Dworzec posiada przestronną poczekalnię.
Przedszkole publiczne i szkoła podstawowa
Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej powstał we wrześniu 2002 roku z połączenia istniejącej od ponad 40 lat Szkoły Podstawowej i nowo wybudowanego Gimnazjum, oddanego do użytku we wrześniu 2000 roku. W lutym 2002 roku szkoła otrzymała imię Mikołaja Zebrzydowskiego – wojewody krakowskiego, założyciela i fundatora Kalwarii Zebrzydowskiej – jest największą placówką oświatową w gminie.
W Szkole Podstawowej mieści się 14 sal i dwie pracownie komputerowe z 20 stanowiskami, gabinet higienistki, pedagoga szkolnego, i sala gimnastyczna.
W szkole od kilkunastu lat działa Drużyna Harcerska “Badyle”. Aktywnie działa chór szkolny “Sempre” od kilku lat odnoszący sukcesy na licznych konkursach i przeglądach.
Młodzież kalwaryjskiej szkoły może uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, tzw. “kółkach”, na których zdolni uczniowie przygotowują się do konkursów przedmiotowych, a także rozwijają swoje zainteresowania.
Sanktuarium Pasyjno – Maryjne
Wchodzące w skład zespołu bazylika i klasztor położone są na południe od miasta, u szczytu góry Żar, na południe i wschód od nich znajdują się 42 kaplice i kościoły dróżek. Nazywane jest często Polską Jerozolimą. W 1999 roku sanktuarium wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Kalwaryjskie sanktuarium jest jednym z ważniejszych miejsc kultu pasyjnego i maryjnego – łączy zarówno kult Chrystusa cierpiącego, jak i Matki Bożej. W sanktuarium znajduje się obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej.
Kalwarianka Klub Sportowy
Aktywność fizyczna to bardzo ważny element codziennego życia. W lecie sporty drużynowe i lekkoatletyka, a zimą lodowisko oferuje Miejski Klub Sportowy Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. Klub został założony w roku 1923 i od tego czasu kontynuuje swoją działalność.
Rynek w Lanckoronie
Lanckorona była niegdyś miastem królewskim położonym w końcu XVI wieku w tenucie lanckorońskiej w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego. Dziś wieś charakteryzuje się jednym z największych rynków w Polsce. Drewniane domy przy lanckorońskim rynku zachowały unikalny, tradycyjny charakter.
Są posadowione na kamiennych podmurówkach, często kryjących sklepione piwnice. Domy zwrócone szczytami w stronę rynku, często oddzielone od siebie wąskimi przejściami. Szerokie bramy, przez które wjeżdżały wozy, kryją za sobą rozległe i piękne ogrody. „Miasto Aniołów” stanowi dziś niezapomnianą atrakcję turystyczną z rozbudowaną bazą gastronomiczną.
Zbiornik wodny Świnna Poręba
Miły wypoczynek latem zapewnia zaporowy zbiornik retencyjny na rzece Skawie. Zbiornik powstał na terenach gmin Mucharz, Stryszów i Zembrzyce. Zapora usytuowana jest na 26,6 km biegu Skawy, powierzchnia zlewni rzeki do zapory wynosi 802 km². Do dyspozycji plażowiczów został wydzielony teren o powierzchni 1ha
Rynek w Wadowicach
Wadowice to ważny ośrodek miejski, który oferuje wiele atrakcji turystycznych, historycznych, sportowych. Wadowice pełnią również istotną funkcję administracyjną i handlową dla mieszkańców całego powiatu. Główne atrakcje, dzięki którym możemy miło spędzić czas w Wadowicach to : Plac Jana Pawła II z fontanną, Wadowickie Centrum Kultury wraz z kinem, Park Miejski, Bulwary nad Rzeką Skawą, Kryta Pływalnia, Kręgielnia, Korty tenisowe, Stadion miejski, liczne kawiarnie oraz restauracje. Do głównych atrakcji historyczno – religijnych na terenie miasta należą : Dom Rodzinny Jana Pawła II, Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Klasztor Karmelitów Bosych. Warto podkreślić również oświatową funkcję miasta. Liczne szkoły podstawowe oraz licea, technika i szkoły zawodowe oferuję bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży.
Na ternie miasta działają liczne kluby sportowe i organizacje kulturowe.
Rys historyczny miasta sięga roku 1327 kiedy to Książę oświęcimski Jan I Scholastyk wydał w Bytomiu, akt zhołdowania swego księstwa królowi czeskiemu Janowi Luksemburskiemu. Wśród wymienionych na pergaminowym dokumencie miast, obok Zatora, Żywca i Kęt, znalazło się także miasto „Wadowicz”. Jest to pierwsza, historycznie potwierdzona wzmianka o Wadowicach, które już wówczas posiadały prawa miejskie.